Πάλεψαν τα κορίτσια μας-Στ. Γιαγκίνης: Με μεγάλη διάθεση, όρεξη δεν τα παράτησαν ποτέ (ΒΙΝΤΕΟ)

Με 3-1 ηττήθηκε ο Ολυμπιακός Χίου από τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Λέσβου στο Δημοτικό στάδιο Χίου για τον 8ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής στο γυναικείο ποδόσφαιρο. Στο τελευταίο εντός έδρας ματς εν μέσω χειροκροτημάτων και ζεστής ατμόσφαιρας ο νεανικός και πρωτοεμφανιζόμενος Ολυμπιακός Χίου κοίταξε κατάματα την ΠΑΣ Λέσβου.

Το γκολ της Χιώτικης ομάδας που εντυπωσίασε ειδικά στο 2ο ημίχρονο πετυχε η Κουτρή με πέναλτυ. Μετά την λήξη του αγώνα ο προπονητής της ομάδας Στέλιος Γιαγκίνης δήλωσε για το ματς και την πορεία της ομάδας μέχρι στιγμής στην χρονιά που διανύουμε. Μεγάλη διάθεση, όρεξη δεν τα παράτησαν ποτέ μέχρι το τελευταίο λεπτό να προσπαθούμε να μπούμε στο παιχνίδι. Είδα χαρακτήρα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΙΟΥ: ΜΠΑΧΑ, ΞΕΝΑΚΗ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ, ΦΡΑΓΚΑΚΗ, ΠΑΙΔΟΥΣΗ, ΣΠΕΡΚΟΥ Α., ΜΕΝΔΩΝΗ, ΜΠΙΖΑΝΗ, ΚΟΥΤΡΗ, ΖΕΡΒΟΥ, ΚΑΛΕΩΔΗ, ΜΟΣΧΟΥΡΗ, ΒΟΛΙΚΑΚΗ, ΓΛΥΚΑ, ΤΣΑΤΣΑΡΗ, ΦΙΛΙΠΠΑΚΗ