‘Γρουσούζικη’ αποδείχθηκε η 13η αγωνιστική-13 Μάρτη

Γρουσούζικη αποδείχθηκε η 13η αγωνιστική και 13 Μάρτη για την ομάδα μας. Ηττήθηκε με 1-0 από την Κυβέλη στο Φαφαλείο στάδιο. Το γκολ στο 12′ λεπτό με πλασε του Γλυκα με από λάθος της Άμυνας.

Μέτριο έως κακό πρόσωπο στο 1⁰ ημίχρονο, καλύτερος με ανούσια υπεροχή στο 2⁰ χωρίς ευκαιρίες. Παράπονα με την διαιτησία του Παπαγγελη, Τρίτη συνεχόμενη κακή διαιτησία σε βάρος της ομάδας μας. Πλέον η ομάδα μας 5 στροφές πριν το τέλος βρίσκεται στην 2η θέση αφού ο Πανοινούσσιος κέρδισε στη Σέντα με 1-0 την Ένωση. Η Κυβέλη πλέον ισοβαθμεί μαζί μας ωστόσο είναι 3η αφού στον πρώτο γύρο την είχαμε κερδίσει με 6-2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΙΟΥ: Γαρδικης, Αποστολάκης, Τσουχλης, Δαραλιωτης (46 Τσιουμας), Ζάχος (32 Μορομαλλος), Λυρας, Gassissou, Μπουμπαρης, Παγωνης, Ντανος (65 Λουλι Ενεο), Μεργες(82 Τσουτσας)