Ισοπαλία με Μικρασιατική… λόγω χειρουργείου!

Ισόπαλη 2-2 με αντίπαλο την Μικρασιατική ήρθε η ομάδα μας την Κυριακή το μεσημέρι. Δυο φορές προηγηθήκαμε αλλά δεν χαρήκαμε τη νίκη παρότι είμασταν καλύτεροι μέσα στο γήπεδο. Ισοφαριστήκαμε στο 90+7. Αρνητικοί πρωταγωνιστές Τζαμουτζαντωνης και Βαφειάδης που με τα σφυρίγματα τους καθόρισαν το τελικό αποτέλεσμα. Θα ακολουθήσει βίντεο με τις επίμαχες φάσεις.

Το σκορ άνοιξε ο Ντεμίρι στο 9’. Στο 43 τετ α τετ Φραγκογουλας Συριωδης πλασέ άουτ. 62 κάθετη Νταικου σκοράρει ο Ντεμιρι καλυπτωμενος αλλά ο βοηθός Βαφειάδης κατολογιζει ανύπαρκτο οφσάιντ.Στο 66’ ο Γιανακοπουλος έκανε το 1-1
Στο 69’ ο Βίλα έκανε το 2-1.

Σε αντεπίθεση του Ντεμιρι στο 75’ σουτ βρίσκει σε απλωμένο χέρι αμυνόμενου και ο Τζαμουτζαντώνης σε έκπληξη όλων δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.
Στο 90+7 ο Βαρελάς έκανε το τελικό 2-2
Δυστυχώς ο διαιτητής σφύριζε σε όλο το β ημίχρονο μόνο για την Μικρασιατική και σαν τελειωτικό χτύπημα κράτησε 8 λεπτά καθυστερήσεις χωρίς να συντρέχει ιδιαίτερος λόγος και χωρίς να έχουν ολοκληρωθεί και οι 5 αλλαγές από τις 2 ομάδες.

Κλασσικό: Συρρής, Στουπακης, Δουπας, Λουλι, Κολόμβος, Κουτσουραδης, Βαγενάς, Νταικος, Ντεμιρι, Ορφανουδης Μ , Φραγκογουλας . Έπαιξαν και οι: Βίλα, Λαμψιδης, Πατελιδας, Τσουχλης.