Ήττα στις λεπτομέρειες από τον Πύργο

Με 2-1 ηττήθηκε η ομάδα μας στο Πυργί από τον τοπικό Πύργο. Παρότι προηγηθήκαμε με γκολ πέναλτι του Ορφανούδη δύο γκολ του Καππού έδοσαν τη νίκη στους γηπεδούχους. Οι παίκτες του Θοδωρή Μαθιούδη αγωνίστηκαν με πάθος και έχασαν στις λεπτομέρειες.

Στο 25′ σε ανατροπη του Τσουχλη κερδισμενο πεναλτυ για την ομαδα μας κ 0-1 Ορφανουδης Μ.
Στο αμεσως επομενο λεπτο μετα απο αμυντικο λαθος ισοφαριζει ο Καππος σε 1-1. Στο 38′ χαμενη μοναδικη ευκαιρια απο τον Ντεμιρι σε τετ α τετ για το 1-2.
Ληξη του ημιχρονου με δυο χαμενες ευκαιριες για τον Πυργο, απεκρουσε ο Συρρης και τις δυο φορες.
Στο 60′ λεπτο απο λαθος διωξιμο του Κουτσουραδη με σουτ του Καππου το 2-1 για το γηπεδουχο.
Στο τελευταιο 20 λεπτο του παιχνιδιου η ομαδα μας μετα και απο τις αλλαγες ειχε τον ελεγχο του αγωνα, πιεση για την ισοφαριση χανοντες δυο καλες ευκαιριες, αλλα χωρις αποτελεσμα.
Συνθεση:Συρρης, Πατελιδας, Δουπας, Λουλι, Δουκας,Κουτσουραδης, Βαγενας, Νταικος, Ντεμιρι, Ορφανουδης, Τσουχλης. Αλλαγες: Λαψιδης, Φραγκογουλας, Αλουσι, Βιλα, Παγωνης.

Άριστη η διαιτησία των Επιτροπάκη, Κουκή, Μαντούβαλου.