Γ’ Εθνική, Ολυμπιακός- Σαπφώ Β’: Ήττα με απαράδεκτη Χιώτικη διαιτησία που αλλοίωσε το αποτέλεσμα

Την ήττα γνώρισε ο Ολυμπιακός Χίου από την Σαπφώ Β με 3-1 στο δημοτικό στάδιο Χίου στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής στο γυναικείο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Ελλάδος. Αρνητικός πρωταγωνιστής του ματς η διαιτητής Κανάρη (συνδέσμου Χίου). Η ομάδα μας αντιμετώπισε άλλη μια Χιώτικη ‘εχθρική’ διαιτησία που έγειρε το ματς προς την Σαπφώ Β’.

Οι φιλοξενούμενες που είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκαν με εκτέλεση φάουλ που ήταν ανύπαρκτο έξω από την περιοχή. Ενώ και το τρίτο γκολ που πέτυχαν με πέναλτι ήταν μια απλή επαφή ανάμεσα στις δύο παίκτριες. Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός Χίου ανέβασε στροφές πέτυχε ένα γκολ με την Κουτρή και πάλεψε το ματς μέχρι τέλους.

Η διαιτητής Κανάρη δεν σεβάστηκε τον κόπο, τον ιδρώτα και την προσπάθεια των ερασιτεχνών κοριτσιών μας, ενώ για την διαιτησία χαρακτηριστική είναι η φράση που ακούστηκε από τις φιλοξενούμενες: Ούτε στην Λέσβο δεν μας παίζουν έτσι.

Τα γκολ: 71′ Κουτρή- 21′ Αργύρη, 30′ Θύμμελη, 35′ Αργύρη (πέναλτι)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κοντίλη, Παιδούση, Αποστολιδου, Φραγκάκη, Γιαννοπούλου, Κουτρή, Ζερβού, Σπέρκου Αγγ, Μενδώνη, Καλεώδη, Μοσχούρη, Μπιζάνη, Μπαχά, Κουτσώνα, Βολικάκη, Γλύκα, Σπέρκου Αικ., Γεωργούλη, Βολικάκη

Δείτε ολόκληρη την αναμέτρηση και θα ακολουθήσει βίντεο με τις φάσεις των δύο αμφισβητούμενων γκολ: